Zaznacz stronę

Ozonowanie hoteli – jaki ozonator do hotelu wybrać?

Menedżerowie wiedzą, że czystość jest najważniejsza dla gości. W opublikowanych rankingach kolejność pozostaje niezmieniona – klienci najczęściej skarżą się na czystość pokoi hotelowych, głównie na nieprzyjemny zapach dywanów, zasłon, resztek dymu papierosowego, perfum czy innych, które są najtrudniejsze do wyeliminowania. Rozwiązaniem jest ozonowanie, czyli wytworzenie ozonu przez ozonatory.

Ozonowanie hoteli – na czym polega?

Dzięki ozonowaniu pokoi i pomieszczeń hotelowych pozbędziesz się wszystkich wirusów oraz nieprzyjemnych zapachów. Środkiem dezynfekującym jest gaz – ozon, który wnika w zasłony, dywany, tapicerkę, ściany i przenika do trudno dostępnych miejsc, często pomijanych podczas tradycyjnego czyszczenia. Ozon dezynfekuje powietrze i wszystkie elementy będące z nim w kontakcie. Wystarczy dobrej jakości ozonator oraz pół godziny pracy, a opuścisz sterylny pokój. Zapach ozonu jest porównywalny do zapachu deszczu lub burzy. Oczywiście zniknie po krótkim czasie – zaraz po rozpadzie ozonu na tlen. Ozonacja nie pozostawia żadnych pozostałości chemicznych. W przeciwieństwie do odświeżaczy powietrza, ozon nie maskuje zapachów. Sterylne, zdezynfekowane pomieszczenia stanowią dla obiektu noclegowego dodatkową zaletę na konkurencyjnym rynku.

Kup ozonator do hotelu:

Profesjonalny generator ozonu, O3 Generator model EDGE o wydajności 10 000 mg / h, czyli 10 g / h.

Ozonowanie w hotelarstwie – czy ma sens?

Czy chcesz skrócić czas potrzebny na przygotowanie pokoju dla następnego gościa?

Podobnie jak ozonowanie pokoi w domu, tak ozonowanie pokoi hotelowych pozwala pozbyć się nieprzyjemnych zapachów, owadów, grzybów, pleśni, alergenów i cieszyć się gośćmi z pięknym i pachnącym środowiskiem.

Można również skorzystać z ozonowania innych pomieszczeń w hotelu, zwłaszcza kuchni i łazienek, co znacznie zwiększa higienę i bezpieczeństwo personelu.

Usługa ta jest szczególnie przydatna w przypadku dymu nad pomieszczeniami i salami konferencyjnymi z dymem papierosowym (usuwanie złego zapachu). Skutecznie chroni również przed koszmarem hotelarzy, czyli legionellozy. Jest to zapalenie płuc spowodowane przez bakterie żyjące w zbiornikach gorącej wody – w instalacjach, zbiornikach magazynowych, grzejnikach.

Jaki ozonator do hotelu wybrać?

Jak ozonować pokój hotelowy, apartament, domek?

Ozonowanie jest niezwykle skutecznym sposobem usuwania zapachów w hotelach, pensjonatach, gospodarstwach agroturystycznych czy domkach wypoczynkowych. Ozon pozwala również skutecznie pozbyć się wszystkich roztoczy, bakterii, grzybów lub wirusów, które unoszą się w pomieszczeniu.

W trakcie pobytu Goście mogą zapewnić komfortowe i bezpieczne warunki. Szczególnie hotel, który szczyci się wysoką jakością swoich usług, powinien inwestować w ozonowanie pokoi. Goście i goście często zmagają się z grypą lub przeziębieniem, co powoduje, że zarazki unoszą się w powietrzu do kilku dni po wymeldowaniu. Samo czyszczenie, nawet najbardziej dokładne, nie wystarczy w takiej sytuacji. Dzięki ozonowaniu pomieszczeń będzie sterylne i gotowe do przyjęcia większej liczby mieszkańców. Hotele regularnie korzystające z ozonu są również bardziej przyjazne dla alergików, dla których małe roztocza i pyłki są niezwykle niebezpieczne. Zalecamy również stosowanie ozonatorów powietrza do pomieszczeń przeznaczonych dla palaczy. Nawet ludzie, którzy lubią palić, oczekują, że pokoje hotelowe będą czyste i mają przyjemny zapach. Generator ozonu skutecznie pozbywa się dymu papierosowego z mebli, zasłon i dywanów. Zabieg nie ogranicza się do samego pokoju. Za pomocą generatora przemysłowego można również wyczyścić system klimatyzacji, aby bakterie i zapachy nie krążyły po całym obiekcie.

Nie ma bardziej skutecznego sposobu na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów z pokoju hotelowego niż ozonowanie. Zabieg zapewnia czystość i sterylność, co jest ważne szczególnie dla bardziej wrażliwych gości. Ozon może być stosowany nie tylko w hotelach, ale również w pensjonatach, ośrodkach wczasowych, kwaterach prywatnych, apartamentach czy domkach wypoczynkowych.

Sprawdź również:

  • ozonowanie hoteli Łódź
  • ozonowanie hoteli Warszawa
  • ozonowanie hoteli Wrocław
  • ozonowanie hoteli Poznań
  • ozonowanie hoteli Kraków