Zaznacz stronę

Jaki ozonator wybrać do domu, mieszkania? Ozonowanie domu.

Każdy z nas, otwierając swoje rzeczy po sezonie jesienno-zimowym, napotyka nieprzyjemny zapach wilgoci lub stęchlizny.

Ten nieporządany zapach można oczywiście zminimalizować przez długotrwałe wietrzenie, ale jest wietrzenie wystarczy?

Jeśli pokój ma stęchły zapach, możemy być pewni, że mamy zarodniki grzybów i bakterii w powietrzu, tapicerkę, zasłony, dywany, sofy itp. To ozon zlikwiduje ten zapach.

Ozonowanie jest procesem całkowicie ekologicznym i najskuteczniejszą metodą dezynfekcji stosowaną między innymi w szpitalach. Jest to niezbędny proces w domu każdego alergika i astmatyka, a każda osoba, która dba o swoje zdrowie

Co daje ozonowanie domu i mieszkania?

Z powodzeniem przeprowadzone ozonowania i jonizacji umożliwia:

  • Usunięcie z powietrza, tapicerki, dywanów, zasłon, ścian, szaf i innych przedmiotów w pokoju bakterii, wirusów, grzybów, pleśń i roztocza, które nasilają się w okresie grzewczym, powodują różne infekcje i zmniejszają odporność.
  • Usuwanie nieprzyjemnych zapachów (stęchlizny, papierosów, spalania, zapachów zwierząt, farb, lakierów itp.)

Pozwólmy sobie na trochę komfortu i pozostańmy w czystych i zdrowych pokojach.

Jaki ozonator kupić do domu lub mieszkania?

Jak korzystać z generatora ozonu w domu / mieszkaniu?

Jeśli rozważyłeś wszystkie środki ostrożności generatora ozonu, warto również przeczytać instrukcję obsługi. Każdy generator ozonu jest inny- niektóre mają czasomierze zarówno do włączania, jak i wyłączania, więc dobrze jest je użyć. W przeciwnym razie, może być konieczne zakrycie ust i nosa, aby wyłączyć ozonator po zakończeniu.

  1. Upewnij się, że wszystkie żywe rzeczy są z pokoju. Oznacza to ludzi, zwierzęta domowe i rośliny. Nic nie powinno znajdować się w pobliżu pomieszczenia lub domu, w którego pracujesz generator ozonu.
  2. Zakryj lub usuń ważne elementy, które mogą mieć dla Ciebie dużą wartość. Ozon nie jest przyjazny z zbyt wielu metalowych rzeczy lub papieru, więc pokrycie ich jest najlepszym rozwiązaniem. Istnieją inne opcje czyszczenia i usuwania zapachów z tych elementów.
  3. Ustaw timer lub aktywuj generator ozonu. Jeśli generator ozonu nie ma timera, potrzebujesz oddzielnego timera dla siebie. Uruchomienie generatora ozonu przez okres dłuższy niż 6 godzin może zaszkodzić twojemu domowi.
  4. Poczekaj 3-6 godzin w zależności od wielkości pokoju lub 25-30 godzin na cały dom. Jeśli robisz cały dom, znajdź inne miejsce na pobyt.
  5. Pozostawić zegar wyłączyć generator ozonu. Jeśli nie ma zegara, będziesz musiał zakryć usta i nos ręcznikiem lub maską, aby wejść i wyłączyć go.
  6. Poczekaj 1-2 godziny, aż ozon osiądzie i ponownie stanie się normalnym tlenem.

Jak długo ozonować dom lub mieszkanie?

Czas pracy generatora ozonu zależy od instrukcji producenta. Ogólnie rzecz biorąc, jest to zwykle w ciągu 3 do 10 godzin w zależności od wielkości pomieszczenia. Jeśli dezynfekujesz cały dom, pozbycie się zanieczyszczeń powietrza zajmie około 30 godzin trwałej produkcji ozonu.

Jak długo utrzymuje się zapach ozonu w domu i mieszkaniu?

Ozon utrzymuje się w powietrzu od 30 min do 4 godzin, zanim rozproszy się z powrotem do tlenu. Wyższe poziomy stężenia ozonu może potrwać 3 – 4 godziny, podczas gdy niższe poziomy mogą utrzymywać się poniżej 2 godzin. Z reguły zaleca się odczekać po użyciu generatora ozonu przez 4 godziny przed powrotem do pokoju. Ludzie i zwierzęta domowe mogą bezpiecznie wrócić do domu po tym czasie. Niekiedy zapach ozonu nadal pozostaje przez kilka dni, nawet po tym, jak szkodliwy ozon został usunięty.